Skip to main content

Състезание по ориентиране

185 състезатели, от 3 до 75 години участваха в състезанието по ориентиране„Кюстендилска пролет 2017”, провело се в последните дни на месец май 2017 година. . Представители на 26 клуба по ориентиране от страната се събраха в лесопарк Хисарлъка. По трасето стартираха председателят на БФ по ориентиране д-р Атанас Георгиев, Стефани Попова – национална състезателка по биатлон, Боби Панков – треньор на гръцките биатлонисти и Петър Панков – състезател по ски бягане.
Най- възрастният състезател бе Дичо Гогев на 75 години. В състезанието се включиха 15 деца до 10- годишна възраст. Най- малката бе Кристина Кирилова на 3 години и половина, която премина трасето с помощта на татко си Светлин.
Клуб „Руен-92” към ТД „Осогово“ гр. Кюстендил, бе представен от 16 състезатели. В група мъже Елит 21 години бягаха и бившите състезатели на кюстендилския клуб братята Георги и Борис Йосифови. Те са студенти в НСА и се състезават вече за клуб „НСА Сивен”- София.
Състезателите на софийския клуб „Валди” спечелиха най-много призови места от надпреварата Втори се класира клуб НСА Сивен” и трети – клуб „Соколец”- Самоков.
Традиционният приз на домакините „Румен Йорданов” бе връчен на Антон Гочков от клуб „НСА Сивен”, който стана победител във възрастова група мъже 35 години.
Ръководството на ТД „ Осогово“ благодари на всички участници в състезанието, като им пожелава нови успехи в предстоящи състезания.