Skip to main content

ПРАЗНИК НА ОРИЕНТИРАНЕТО В КЮСТЕНДИЛ И ДУПНИЦА

30-годишнината от създаването на Спортен клуб по ориентиране „РУЕН-92“- гр. Кюстендил се превърна в истински празник на прекрасния горски спорт.     Представяме Ви становището на Георги Бургов- треньор на спортен клуб по ориентиране „РУЕН-92“- гр. Кюстендил

Всичко беше свързано със сакралното число три: три старта в три различни разновидности на ориентирането, на три различни района – градско в Дупница, нощно в парк „Рила“ и класическо в Кюстендил. Цялата организация „легна“ на плещите на три семейства – Бургови, Емилови и Григорови.

Близо триста състезатели от тридесетина клуба взеха участие в Ябълковата купа „Руен-92“ на 12 и 13 ноември 2022 г. и останаха доволни от всичко очаквано и неочаквано, което им поднесоха домакините. Като се започне от техническата част, премине се през чудесното време за късната есен и се стигне до големите изненади, подготвени от организаторите.

Три отделни награждавания, специални и много подаръци за най-малките, парични награди за всички победители, интересни награди за някои възрастови групи, традиционният приз „Румен Йорданов“ за победителя при 35-годишните мъже Ивайло Величков(„Туида“ – Сливен).

След финиширането всеки състезател получаваше освен традиционното шише вода и ябълка, символът на състезанието. Изненада беше и „купонът“ след нощния „скорелауф“ – безплатна топла напитка и пълно обедно-вечерно меню(пилешка супа, скара и френски еклери) плюс вода и биричка за най-ожаднелите. Безплатна скара и напитки имаше и край картинг пистата, където се проведе средната дистанция на другия ден.

Бяха раздадени два комплекта медали, победителите от трите старта получиха парични награди от Емил Емилов, а вторите и третите в класирането – бутилка вино.

Победители в елитната група М/Ж-21 г. станаха Боян Софин („Соколец“ – Самоков) и Моника Ламбева („Бачо Киро“ – Дряново). Емоционална реч при закриване на състезанието произнесе почетният председател на БФО проф. Атанас Георгиев, като призова всички клубове да вземат пример от организаторите от СКО“Руен-92“.

Огромните комплексни купи бяха пълни с кюстендилски ябълки, а победителят в отборната надпревара, СКО „Сърнена гора“(Стара Загора), беше посрещнат и изпратен с бурни овации.

Тази прекрасна, по думите на много участници спортна проява, се състоя благодарение на помощта от фирмите GPS control, Rezos, Struma Fruit, Сдружение „Академията“, Община Кюстендил, Община Дупница, Туристическо дружество “Осогово“ гр. Кюстендил и всички знайни и незнайни помощници, за което ръководството на СКО“Руен-92“ благодари сърдечно.